Jak to funguje: RePravo - Váš advokát ve světě nemovitostí

Poznejte blíže projekt RePravo a zjistěte, co nás vedlo k jeho spuštění a jaké právní služby od nás můžete očekávat. Pomůžeme občanům, podnikatelům ale i stavebním firmám či developerům.

Jak to funguje

O nás

Projekt repravo.cz je projektem advokátní kanceláře Oswaldová & Partners. Obvykle je v těchto místech popis advokátní kanceláře spolu s výčtem klientů a referencí,  což  my tu nemáme, a pokud Vás to zajímá, pokračujte na www.akosw.cz (ano, víme, že by si naše stránky zasloužily refresh, a pracuje se na něm).

Cílem tohoto projektu je dát Vám možnost přímého kontaktu s advokátem ohledně Vašeho problému převážně z oblasti stavebního práva, kde leží velká část naší specializace. Neříkáme, že neumíme i jiné právní disciplíny, takže máte-li jiný problém, použijte tlačítko mám jiný problém (link), rádi Vám sním pomůžeme, ale primárním cílem této stránky je stavební právo.

Co chceme dosáhnout

Obecně nás nebaví, že pokud  hledáme odbornou pomoc, jsme nuceni číst si desítky recenzí, vybírat a následně si složitě sjednávat schůzku, což stojí nejenom spoustu času, telefonování, hledání na internetu, doptávání se známých. Naším cílem je toto všechno odbourat a maximálně kontakt zjednodušit a zpřehlednit. Vždy jsou u všech klientů pochybnosti, kolik mě bude první schůzka stát, zda se mně někdo bude věnovat, jestli neobtěžuji atd. Tyto starosti hoďte za hlavu a pokračujte směle dále.

Jak to tedy skutečně funguje

Stránky jsou vlastně objednávkovým formulářem, když se postupně proklikáte  nebo jste se již proklikali záložkami se stručným popisem Vašeho problému až k objednávkovému formuláři, kde se můžete objednat na schůzku, jak osobní v naší advokátní kanceláři  na Praze 1, tak v dnešní Covid-19 době na schůzku virtuální(používáme MS Teams™).

Co očekávat

Jsem tedy objednán na schůzku a co mám čekat?

 • Bezplatnou schůzku v trvání 15-30 min. s advokátem (bezplatnou, ano, skutečně bezplatnou, ale nebojte se, pokud se rozhodnete naše služby využít, mají jako všechny věci svoji cenu) a ano, schůzka bude přímo s advokátem, žádný administrativní pracovník  nebo student, rovnou advokát.
 • Na schůzce se advokát seznámí s Vaším problémem, dá Vám předběžné, nezávazné hodnocení Vaší věci a sdělí Vám i odhadovanou cenu a časovou náročnost Vašeho problému.
 • Probere s Vámi, co je třeba z Vaší strany předložit, zajistit si, a pokud Váš problém není řešitelný tak, jak jste si představovali, pokusí se náš advokát s Vámi najít alternativu dalšího postupu (a ano, jsou i neřešitelné problémy, ale máme rádi výzvy).

Co neočekávat

 • že vyřešíme Váš problém nebo věc na první schůzce, první schůzka má být skutečně pouze o podkladech, které máte k dispozici, Vaší představě o službě a dohodě, zda je taková služba možná, případně o ceně a časové náročnosti služby.
 • Zázraky, zákonodárce a praxe jak správních, tak soudních orgánů není úplně přehledná a občas jednoduchá rada neexistuje a ve výjimečných případech některé věci realizovat bohužel nelze.

Co si připravit

 • Vaši představu. I když seto nezdá, je to ta nejdůležitější věc, kdy byste nám měli sdělit, co má být cílem a výsledkem služby. Pokud to nevíte a hledáte možnosti, my Vám shledáním rádi pomůžeme.
 • Podklady. Zdá se to být automatické, ale z naší zkušenosti vyplývá, že to tak automatické není a je dobré si před schůzkou podklady připravit (stejně je po Vás budeme chtít, i když je nebudete mít napoprvé pohromadě).

Ceny

Stejně se každý bude ptát na ceny, což je správně, rozpočet a příprava do budoucna je nejen u stavebních projektů zásadní.

 • Ceny určujeme po dohodě s klientem, naše hodinová sazba se pohybuje od 1500Kč/H až do 2500Kč/H + DPH, účtujeme po 30min. úsecích a snažíme se být rozumní, ale i náš čas má svoji cenu.
 • Pokud se jedná o standardizovaný obchod, např. sepis kupní smlouvy + úschova, tak ve většině případů se pohybuje cena kolem 10 -12 tisíc Kč (ne, kupní smlouva a úschova kupní ceny areálu za 100.000.000 Kč za 12 tisíc nebude),revize smlouvy o dílo a upozornění na nejvíce problematické pasáže v rozsahu 2 hodin za 3000  Kč, vypracování vzorové objednávky a všeobecných obchodních podmínek pro menší firmu 15 000 Kč atd…, cenu nebo alespoň odhad ceny se vždy dozvíte a bude Vám to potvrzeno.

Jak se k nám dostanete

 • Adresa je Bílkova 132/4, Praha 1,  (mapa)
 • MHD – autobus č. 207 a tram  č.17 na zastávku Právnická fakulta
 • Metro A – stanice Staroměstská a 5 min pěšky
 • Virtuálně pozvánkou MS Teams, která Vám bude zaslána po vygenerování schůzky
 • Kontakt email. info@akosw.cz, tel. kancelář +420 224 814 773

Vaše hodnocení

Pokud se Vám u nás líbilo nebo by bylo potřeba něco zlepšit, dejte nám prosím vědět na email: info@akosw.cz

Poskytování služeb

Právní poradenství je poskytováno vždy osobou oprávněnou dle samostatně uzavřené smlouvy o právní pomoci dle zákona o advokacii. Orgánem mimosoudního řešení sporů pro klienty advokátní kanceláře, spotřebitele je Česká advokátní komora se sídlem v Praze www.cak.cz / email: epodatelna@cak.cz. Jednotliví advokáti respektují stavovské předpisy. Veškerá komunikace mezi klienty a advokátem je plně důvěrná.